• Пн-Сб з 08:00 до 20:00
  • Неділя – вихідний
Периферична дегенерація сітківки

Периферична дегенерація сітківки (ПДС) — це патологія дна ока. Хворобу супровджують зміни на периферії сітківки ока, які можуть спровокувати її розриви та відшарування.

Часто ПДС спадкова або викликана короткозорістю, проте всі причини її появи до кінця не вивчені. Патологія може виникнути в будь-якому віці з однаковою ймовірністю у чоловіків і жінок.

Периферична дегенерація сітківки майже безсимптомна — найчастіше її діагностують випадково під час огляду очного дна.

Саме тому так важливо проходити планові огляди в офтальмолога: що раніше лікар виявить недугу, то більше у вас шансів відновити зір.

Аби діагностувати захворювання, лікар проведе офтальмоскопію (огляд очного дна) зі спеціальною лінзою Гольдмана.

Лікування ПДС

Головне завдання лікування периферичної дегенерації сітківки — запобігти розвитку відшарування сітківки. Для цього лікар порекомендує вам профілактичну лазерну коагуляцію сітківки в області дистрофічних змін або лазерну коагуляцію для відмежування навколо існуючого розриву.

 

Операція

Така операція на сітківці ока триває близько 30 хвилин і не потребує госпіталізації.

  • Анестезіолог знеболює око краплями.
  • Хірург ставить до ока спеціальну контактну лінзу. Через неї лазерний промінь за допомогою щілинної лампи буде фокусуватися.
  • Виставляє оптимальні для вас показники лазерного випромінювання і наносить декілька сотень дуже маленьких лазерних точок навколо зон дегенерації та розривів сітківки. Ви будете бачити яскраві спалахи.

Під час операції на сітківці ока ви можете відчувати поколювання або навіть гострий біль. Пам’ятайте, такі відчуття не свідчать про якісь проблеми під час проведення лазерної коагуляції.

Застосування контактної лазерної лінзи може призвести до незначного і короткочасного (на декілька годин) почервоніння слизової ока.

Запишіться на прийом вже зараз