Операція при глаукомі

Головна небезпека глаукоми - підвищення внутрішньоочного тиску, який під час нападів перевищує нормальні для пацієнта значення постійно або періодично. Внаслідок недостатнього відтоку рідини в людини починає атрофуватися зоровий нерв, розвиваються характерні дефекти поля зору, а гострота зору починає знижуватися. За відсутності лікування глаукома призводить до незворотної сліпоти, тому терапію слід розпочинати якнайшвидше.

Операція при глаукомі

Головна небезпека глаукоми – підвищення внутрішньоочного тиску, який під час нападів перевищує нормальні для пацієнта значення постійно або періодично. Внаслідок недостатнього відтоку рідини в людини починає атрофуватися зоровий нерв, розвиваються характерні дефекти поля зору, а гострота зору починає знижуватися. За відсутності лікування глаукома призводить до незворотної сліпоти, тому терапію слід розпочинати якнайшвидше.

Діагностика глаукоми та вибір методу лікування

Діагностувати захворювання можна під час стандартної перевірки зору. Для уточнення діагнозу застосовуються:

 • вимірювання величини внутрішньоочного тиску;
 • визначення параметрів оптичної системи ока;
 • дослідження поля зору;
 • огляд зорового нерва на наявність ушкоджень;
 • вимірювання товщини кришталика;
 • дослідження передньої камери ока;
 • біомікроскопія.

Для уточнення діагнозу використовують результати досліджень, проведених з використанням ультразвуку, аналізатора очного дна, а також комп’ютерного периметра. Вибір методу лікування здійснюється на основі результатів комплексного обстеження.

Види та методи лікування та операцій при глаукомі

На ранніх стадіях захворювання здебільшого показано консервативне лікування. На пізніх стадіях або коли попереднє лікування не дало результатів, призначаються:

Лазерна ірідектомія

Лазерна іридектомія проводиться для відновлення оптимальної циркуляції рідини з передньої камери ока у його задню камеру. Процедура ефективна навіть у тих випадках, коли рідина зовсім не циркулює.

 • Пацієнту закопують знеболювальні краплі. Потім в оці фіксується гоніолінза, що забезпечує оптимальний перегляд зони втручання.
 • Щоб усунути блоки та перекриття, що заважають дренажу, офтальмолог-хірург за допомогою лазера формує в необхідних місцях отвори, через які переміщується рідина.
 • Для захисту ока від хвороботворних мікроорганізмів пацієнту закапують антибіотики.

Втручання триває 1-3 хвилини та проводиться амбулаторно.

Хірургічна іридектомія

Втручання проводиться в операційних умовах через спеціальний розріз. У райдужній оболонці ока робляться наскрізні отвори, через які здійснюється відтік рідини. У деяких випадках потрібне накладання швів. Зір стабілізується протягом 1-3 діб.

Каналопластика

Каналопластика відноситься до малоінвазивних методик втручання. У ході процедури офтальмолог-хірург розширює протоки каналу, через який здійснюється дренаж рідини. Стінки каналу закріплюються проленовими нитками.

Трабекулектомія

Під час трабекулектомії лікар формує штучну протоку, через яку водяниста рідина відводиться з передньої камери ока в задню. За наявності показань в оці під час такого втручання за допомогою тонкої голки встановлюється спеціальний імплант

Ендоскопічна циклофотокоагуляція

Ендоскопічна циклофотокоагуляція застосовується, коли інші методики лікування глаукоми є неефективними або протипоказаними пацієнтові. В ході втручання за допомогою лазерного діода та камери частина циліарного тіла піддається коагуляції. При цьому дрібні кровоносні судини замикаються і циліарне тіло виділяє менше рідини, що знижує тиск в оці.

Кріотерапія циліарного тіла

Під час процедури частина циліарного тіла видаляється за допомогою кріодеструкції. Це гальмує атрофічні процеси і зменшує вироблення рідкої рідини, за рахунок чого знижується внутрішньоочний тиск.

Показання до оперативного втручання під час лікування глаукоми

Основні показання для оперативного втручання під час лікування глаукоми:

 • неефективність медикаментозної терапії;
 • 1 та 2 стадії захворювання;
 • прогресування захворювання, незважаючи на успіхи, досягнуті в ході застосування гіпотензивних крапель;
 • небажання хворого дотримуватись режиму закапування очей;
 • гострий напад закритокутової глаукоми.

Професійні офтальмологи-хірурги клініки Ocular після повного обстеження вибирають оптимальний тип втручання та проводять його у комфортних для пацієнта умовах. Записатися на консультацію можна телефоном або через форму зворотного зв’язку сайту. Приходьте!

Ціна: від 3 900 до 42 250 грн за одне око без анестезії

Відтепер в Ocular медичні послуги можна оплатити частинами.
Ми потурбувалися про те, щоб ви могли оплатити обрану послугу за 3 місяці без жодних переплат!

Детальніше про оплату частинами

visit Запишіться на прийом вже зараз
Дізнатися більше
contacts Контакти

Графік роботи:

пн-пт .: 09:00 до 17:00
нд.,сб: вихідний

Адреса:

Київ, вул. Миколи
Пимоненка, 13a

Як дістатися?

Від станції м. «Майдан Незалежності» тролейбусом № 16 або № 18 до зупинки «вул. Полтавська», потім 5 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».

До станції м. «Лук’янівська», потім 10 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».