Корекція нічними (жорсткими) лінзами

Це тимчасове зменшення міопії (короткозорості) за допомогою зміни форми рогівки, яка є еластичною за своєю природою. Лінзи вдягаються на ніч, та після 6–8 годин сну пацієнт має хороший зір на 24 години без додаткового використання окулярів чи м’яких лінз.

Що таке нічні лінзи (ортокератологічні лінзи)?

Використання спеціальних нічних газопроникних лінз – один з ефективних способів тимчасової корекції зору. Замість того, щоб носити окуляри або щоденні контактні лінзи, вчені запропонували новий метод, який отримав назву «ортокератология». Звідси і назва лінз – ортокератологічні (ОКЛ).

Даний метод має на увазі використання жорстких нічних лінз, які змінюють кривизну поверхні рогівки. Завдяки цьому забезпечується тимчасове відновлення нормальної рефракції, і людина протягом одного-двох днів може обходитися без окулярів і лінз. 

Як це працює? Офтальмолог підбирає для пацієнта лінзи з особливою геометрією задньої поверхні, які потрібно надягати на всю ніч. У процесі їх застосування в слізному шарі під лінзами діють гідродинамічні сили, через що відбувається сплощення епітелію в центральній зоні і потовщення на периферії рогівки. Говорячи простою мовою, під тиском лінзи тимчасово змінюється форма (архітектоніка) поверхні рогівки – і очі з короткозорість, далекозорість або астигматизм починають бачити «правильно».

Важливо! Нічні лінзи використовуються під час сну. Рекомендований час їх носіння – 7-8 годин. Догляд за лінзами, щоденне чищення і зберігання в спеціальному розчині. Термін придатності оптики – 1 рік. 

Скільки часу можна обходитися без лінз? 

Ефект зберігається до тих пір, поки епітелій знову не прийме первісну геометрію (в середньому – 24-72 години), після чого знову потрібно надягати ортолінзи.

Наскільки метод безпечний? 

Практика показала, що ортокератология не робить негативного впливу на рогівку. Більш того, крім забезпечення тимчасової корекції зору, ортолінзи гальмують розвиток короткозорості у дітей і підлітків – дослідження підтверджують поліпшення рефлекціонних характеристик очей.

Щоб уникнути побічних ефектів і ускладнень типу кон’юнктивіту або мікробного кератиту, потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря і регулярно проходити профілактичні огляди.       

В якому віці можлива корекція за допомогою нічних лінз?

Ортокератологічні лінзи призначають дорослим і дітям. Маленьким пацієнтам показано їх використання з шести років. При призначенні ОКЛ дорослим лікар враховує вікові зміни, пов’язані з виробленням слізної рідини.

Доцільність застосування ортокератології в кожному випадку встановлюється індивідуально. Даний метод підходить пацієнтам з:

  • прогресуючої короткозорістю (гострота зору до -7 діоптрій);   
  • далекозорістю (нічні лінзи ефективні при гостроті зору до +4 діоптрій);
  • хибною міопією;
  • незначним астигматизмом (до 1,75 дпт);
  • амбліопією (синдром «ледачого ока»).

Чим застосування нічних лінз краще носіння денних? 

Цей варіант підійде у випадках, коли використання денних лінз незручно або неможливо, наприклад, під час водних процедур або спортивних занять. Даний спосіб корекції зору також актуальний для людей деяких професій – пожежників, водіїв та ін.

Носіння ОКЛ зручно і ефективно в дитячій практиці: вдень дитина тре очі, може занести бруд, втратити лінзи під час активних ігор – при нічному використанні ці проблеми виключені. 

Як підбираються нічні лінзи?

Підбором ортокератологічних лінз займається лікар, який повинен керуватися індивідуальними потребами і побажаннями пацієнта.

  • Спочатку проводиться комплексне офтальмологічне обстеження, під час якого встановлюються причини і ступінь порушення гостроти зору, а також стан зорового органу. Крім того, лікар повинен переконатися, що у пацієнта немає ніяких протипоказань для використання ОКЛ. Обстеження може тривати 1,5-2 години.
  • За результатами обстеження проводяться розрахунки і підбір оптики. Забезпечити високу точність вимірювань дозволяє кератограф, на якому виконується 3D-моделювання поверхні рогівки. Вибір оптимальних лінз для конкретного пацієнта здійснюється за допомогою комп’ютерної програми. Проводяться примірка лінз і їх пробне носіння.   
  • Обов’язковий етап – навчання пацієнта: офтальмолог пояснює, як правильно користуватися лінзами (надягати, знімати) і як за ними доглядати. Якщо ОКЛ призначаються дітям, маніпуляції повинні навчитися проводити батьки.
  • Корекція за методом ортокератологіі в обов’язковому порядку передбачає проведення контрольних оглядів, періодичність яких встановлює лікар. Пацієнту пропонується індивідуальний план візитів (зазвичай на 1 рік).

Важливо! Для звикання до ОКЛ знадобиться деякий час. Період адаптації в середньому становить 5-7 днів. 

Протипоказання до використання ортокератологічних лінз

Серед основних обмежень для застосування ОКЛ – запальні захворювання очей і вік, дистрофічні захворювання рогівки. Даний метод корекції зору також не використовується у пацієнтів з ендокринними і онкологічними захворюваннями, при імунодефіцитних станах і під час інфекційних недуг. Лінзи не застосовують при сухості очей, у пацієнтів з одним оком, а також при прийомі деяких медпрепаратів (кортикостероїдів і т.п.).

Ціни на ортокератологічні лінзи в клініці Ocular

В Інституті офтальмології Ocular використовується оптика провідних світових виробників. Залежно від особливостей зорової патології лікар може рекомендувати стандартні, індивідуальні або кастомізовані нічні ортолінзи.

Корекція нічними (жорсткими) лінзами
visit Запишіться на прийом вже зараз
Дізнатися більше
contacts Контакти

Графік роботи:

пн-пт .: 09:00 до 17:00
нд.,сб: вихідний

Адреса:

Київ, вул. Миколи
Пимоненка, 13a

Як дістатися?

Від станції м. «Майдан Незалежності» тролейбусом № 16 або № 18 до зупинки «вул. Полтавська», потім 5 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».

До станції м. «Лук’янівська», потім 10 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».