Вітреолізіс

Плаваючі помутніння ( «мушки») в очах зазвичай починають турбувати людей старше 40 років. Вони створюють відчуття дискомфорту, а іноді можуть стати причиною небезпечної для життя ситуації, відволікаючи увагу. Позбутися від них допоможе процедура вітреолізіса.

Плаваючі помутніння ( «мушки») в очах зазвичай починають турбувати людей старше 40 років. Вони створюють відчуття дискомфорту, а іноді можуть стати причиною небезпечної для життя ситуації, відволікаючи увагу. Позбутися від них допоможе процедура вітреолізіса.

Що таке вітреолізіс?

YAG лазерним вітреолізісом називається неинвазивне лікування плаваючих помутнінь («мушок») в очах. Втручання проводиться за допомогою впливу на області помутніння невидимим оку інфрачервоним випромінюванням.

Що собою являють плаваючі помутніння?

Плаваючі помутніння в склоподібному тілі ока, які ми зазвичай називаємо «мушками», а європейці – флоатерсамі, є досить поширеним і неприємним симптомом. Статистика стверджує, що вони докучають 7 з 10 чоловік.

Самі по собі «мушки» не є небезпечними, проте вони завдають людині дискомфорт під час виконання роботи, що вимагає зорової концентрації, наприклад, під час шиття, читання, роботи за комп’ютером. Вони можуть спровокувати небезпечну для життя ситуацію під час водіння автомобіля або виконання робіт, що вимагають підвищеної концентрації уваги.

Поява «мушок» залежить від віку:

  • У молодому віці плаваючі помутніння виникають у людей, у яких діагностовано короткозорість (міопію) і велика передньозадня вісь ока;
  • У зрілому і літньому віці вони з’являються через відшарування скловидного тіла.

Можливі інші причини появи плаваючих помутнінь, наприклад, травми сітківки, деструктивні зміни склоподібного тіла. Як з ними боротися в цьому випадку, підкаже фахівець.

Принцип роботи вітреолізіса

Вітреолізіс виконується наступним чином. На волокнисті структури склоподібного тіла протягом наносекунди впливає інфрачервоне лазерне випромінювання. Після процедури щільні помутніння склоподібного тіла або повністю випаровуються, або розпадаються на фрагменти, що істотно зменшує їх розміри. Ці фрагменти можуть бути знищені під час наступної процедури.

Як проходить процедура лазерного лікування деструкції скловидного тіла?

Вітреолізіс проводиться амбулаторно. Перед процедурою пацієнтові закопують краплі для розширення зіниці і анестетик. Коли препарати подіють, на рогівку ока ставиться спеціальна лазерна лінза, яка дозволяє сфокусувати і направити лазерний промінь в потрібну ділянку склоподібного тіла.

  • Під час процедури пацієнт може відчувати і навіть іноді бачити появу маленьких рухомих темних цяток – тіней бульбашок газу, в які під дією лазера перетворюються помутніння. Ці бульбашки абсолютно безпечні і розсмоктуються протягом доби.
  • Стандартна тривалість процедури – близько 20 хвилин. Стандартна кількість сеансів – 1-2, зрідка потрібно 3 і більше процедур.
  • Після закінчення процедури слід застосовувати протизапальні краплі, які призначить лікар.
  • Поліпшення стану зору відчувається вже через 3-4 години після закінчення процедури, коли проходить дія препаратів, які розширюють зіницю. Дрібні залишки помутнінь можуть залишатися в полі зору протягом декількох тижнів. Поступово вони теж сходять нанівець.

Лікарі офтальмологічного медичного центру Ocular проводять процедуру вітреолізіса і можуть допомогти позбавиться від проблеми надокучливих “мушок”. Вирішити, показана вам ця процедура, і коли її проводити, лікар зможе за результатами обстеження. Приходьте і будьте здорові!

visit Запишіться на прийом вже зараз
Дізнатися більше
contacts Контакти

Графік роботи:

пн-пт .: 09:00 до 17:00
нд.,сб: вихідний

Адреса:

Київ, вул. Миколи
Пимоненка, 13a

Як дістатися?

Від станції м. «Майдан Незалежності» тролейбусом № 16 або № 18 до зупинки «вул. Полтавська», потім 5 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».

До станції м. «Лук’янівська», потім 10 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».