Кератоконус

Рогівка – це прозоре вікно у формі купола в передній частині ока, яке спрямовує промені світла всередину очного яблука. Кератоконус – це стоншення рогівки і її випинання в формі конуса. Внаслідок зміни форми рогівки порушується фокусування зображення. В результаті зір стає розмитим, зображення спотворюється, тому важко читати і керувати автомобілем

Що таке кератоконус?

Рогівка – це прозоре вікно у формі купола в передній частині ока, яке спрямовує промені світла всередину очного яблука. Кератоконус – це стоншення рогівки і її випинання в формі конуса. Внаслідок зміни форми рогівки порушується фокусування зображення. В результаті зір стає розмитим, зображення спотворюється, тому важко читати і керувати автомобілем

Чим спричинений кератоконус?

Причина кератоконусу невідома. У деяких випадках має значення спадковість (хвороба передається від батьків). Приблизно у 10 % пацієнтів, хворих на кератоконус, один із батьків теж мав кератоконус. Існує зв’язок між кератотонусом та алергічними реакціями ока і надмірним розтиранням ока.

Часто кератоконус починається у старшому підлітковому віці або невдовзі після 20 років. Протягом наступних 10-20 років зір поступово погіршується.

Які прояви кератоконусу?

Часто кератоконус уражає обидва ока, і через це очі бачать по-різному. Кератоконус може по-різному проявлятися на кожному оці, і з часом симптоми змінюються.

Симптоми початкового кератоконусу:

  • Помірна розмитість зору
  • Легке спотворення зображення – прямі лінії виглядають викривленими
  • Підвищена чутливість до світла і відблисків
  • Почервоніння і набряк ока

Прояви кератоконусу на пізній стадії:

  • Сильніше спотворення і розмитість зображення
  • Прогресування короткозорості й астигматизму (око не фокусує зображення належним чином), через це часто доводиться замовляти нові окуляри
  • Контактні лінзи мають незадовільну посадку і викликають дискомфорт

Зазвичай потрібно кілька років, аби розвинулася пізня стадія кератоконусу, однак іноді хвороба прогресує швидше. Рогівка може раптово набрякнути, на ній утвориться непрозорий рубець, через який рогівка стане менш гладкою. Внаслідок цього посилюється спотворення й нечіткість зображення.

Як діагностують кератоконус?

Кератоконус діагностують під час звичайного огляду офтальмолога. Лікар оглядає рогівку і вимірює її кривизну, щоб виявити зміну форми. Крім того можна побудувати за допомогою спеціального комп’ютера детальне зображення поверхні рогівки.

Як лікують кератоконус?

Лікування кератоконусу залежить від симптомів. Якщо симптоми легкі, то для корекції зору достатньо окулярів. Пізніше вам можуть знадобитися спеціальні жорсткі контактні лінзи, які забезпечать належне фокусування ока.

У разі прогресування кератоконусу необхідно проводити крос-лінкінг рогівки.

  • Крос-лінкінг колагену. Рогівку зміцнюють спеціальними ультрафіолетовими променями і очними краплями, внаслідок цього рогівка стає більш плоскою і менш еластичною, тому не випинається.

Підсумки

Кератоконус – це стоншення і випинання рогівки у формі конуса з погіршенням зору.

Лікування кератоконусу залежить від наявних симптомів. Якщо симптоми не дуже тяжкі, для корекції зору достатньо окулярів. Якщо симптоми тяжчі, можна застосувати жорсткі контактні лінзи, ліки або хірургічне лікування. У деяких випадках потрібна трансплантація рогівки.

Пацієнтам із кератоконусом потрібно регулярно відвідувати офтальмолога і перевіряти стан очей і зір.

Із запитаннями щодо зору обов’язково зверніться до офтальмолога. Офтальмолог докладе усіх зусиль, аби захистити ваш зір.

visit Запишіться на прийом вже зараз
Дізнатися більше
contacts Контакти

Графік роботи:

пн-пт .: 09:00 до 17:00
нд.,сб: вихідний

Адреса:

Київ, вул. Миколи
Пимоненка, 13a

Як дістатися?

Від станції м. «Майдан Незалежності» тролейбусом № 16 або № 18 до зупинки «вул. Полтавська», потім 5 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».

До станції м. «Лук’янівська», потім 10 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».