Лазерна корекція зору

Лазерна корекція зору-ефективний метод лікування за допомогою лазерних технологій різних аномалій рефракції, таких як: гіперметропія (далекозорість), міопія (короткозорість), пресбіопія та астигматизм.

Що таке лазерна корекція зору?

Лазерна корекція, чи рефракційна хірургія, – малоінвазивна мікрохірургічна операція, яка допомагає виправити такі поширені зорові порушення, як короткозорість, далекозорість та астигматизм.

Принцип лазерної корекції полягає в зміні форми рогівки ока за допомогою лазерних технологій.

В яких випадках проводиться лазерна корекція?

Промені світла проходять крізь рогівку, кришталик і склоподібне тіло, переломлюються і потрапляють на сітківку ока. Далі сигнали по нервових тканинах передаються в мозок, і після відповідної обробки ми отримуємо чітке зображення. У нормі світлові промені повинні фокусуватися на сітківці, але у багатьох людей фокус порушений: промені сходяться перед сітківкою (короткозорість) або за нею (далекозорість).

Для усунення зазначених порушень можуть використовуватися:

 • контактна корекція – коли пацієнтам підбирають окуляри або лінзи;
 • лазерна корекція, яка дозволяє відновити зір і відмовитися від носіння оптики.  

Лазерні методики використовуються в медичній практиці понад 30 років. Це один з найшвидших, безпечних, безболісних, ефективних і досить доступних за вартістю методів відновлення зору. Результат зберігається тривалий час.

Етапи проведення лазерної корекції зору

Вся операція займає зовсім небагато часу – в кабінеті хірурга пацієнт проводить в середньому півгодини, а в клініці з урахуванням підготовки до оперативного втручання – до трьох годин. Безпосередній вплив лазерного променя триває близько 2 секунд з розрахунку на одну діоптрію.

Підготовка до корекції займає кілька днів. Пацієнту треба буде пройти:

 1. Комплексне діагностичне обстеження, яке може зайняти 1-2 години. На даному етапі офтальмолог вивчає всі параметри зорової системи, щоб зрозуміти перспективи корекції, вибрати оптимальну методику операції і виключити всі можливі протипоказання.
 2. Підготовка до процедури має на увазі здачу ряду аналізів за призначенням фахівця. Дослідження здійснюються за кілька днів до операції. За два дні до процедури пацієнтові рекомендується відмовитися від прийому алкогольних напоїв. Пацієнтам, які використовують контактні лінзи, потрібно перестати їх носити за 7-14 днів до процедури (термін залежить від типу використовуваних лінз).  
 3. Лазерна корекція в медичному центрі Ocular проводиться по найбільш безпечним і ефективним методикам. Для кожного пацієнта підбирається індивідуальна схема лікування. Операція включає наступні етапи: відділення епітелію рогівки – корекція рогівки лазером – повернення епітелію на місце.
 4. Заключний етап – відновлення (реабілітація) після операції під наглядом лікаря. Супровід триває в середньому місяць. Пацієнту потрібно приходити на огляди і дотримуватися рекомендацій, які допоможуть швидко відновитися і уникнути будь-яких ускладнень.    

Показання до проведення лазерної корекції

Рішення про доцільність лазерної корекції приймається в кожному випадку індивідуально, з урахуванням результатів діагностики, загального стану здоров’я і віку пацієнта.

Кому підходить цей метод?

Лазерна корекція показана людям у віці від 18 до 45/55 років. Такі обмеження пов’язані з особливостями зорового органу: в юному віці тканини очей ще не остаточно сформовані, а після 45 відбуваються вікові зміни, через що неможливо гарантувати стабільний результат хірургічного втручання.  

За яких порушеннях зору призначають лазерну корекцію?

Рефракционная мікрохірургія добре зарекомендувала себе при:

 • короткозорості (міопії) до 15 діоптрій;   
 • далекозорості (гіперметропії) до 6 діоптрій;
 • вікової далекозорості (пресбіопії);
 • астигматизмі до 6 діоптрій;
 • змішаному астигматизмі і далекозорості;
 • амбліопії ( «ледачому оці»).

Способи та методи лазерної корекції

У Інституті офтальмології Ocular проводяться такі мікрохірургічні операції:

ReLEx SMILE

Одна з найбезпечніших методик лазерної корекції короткозорості та астигматизму. Виконується фемтосекундним лазером ZEISS VisuMax. Особливість процедури – мінімальне пошкодження тканини рогівки. Процес включає такі етапи:

 • програмування лазера з урахуванням індивідуальних вимірювань;
 • знеболювання краплями; 
 • встановлення утримувача для повік і пневматична фіксація ока;
 • вплив лазером (без пошкодження поверхні рогівки).

Femto LASIK

Лазерна корекція, при якій клапоть епітелію рогівки формується без механічних інструментів. Виконується фемтосекундним лазером VisuMax® фірми ZEISS, що створює випромінювання у вигляді стислих імпульсів тривалістю в 1 фемтосекунду. Промені викроюють лоскути будь-якої форми і забезпечують ідеально гладкі межі. Операція триває до 30 хвилин і включає:

 • знеболювання очей краплями;
 • встановлення тримача повік;
 • відділення тканин на заданій глибині (фоторазрив); 
 • формування клапана за допомогою впливу лазера;
 • надання рогівці потрібної форми за допомогою ексимерного лазера.

LASIK

Лазерна корекція зору, при якій клапоть рогівки формується микрокератомом, а сама корекція виконується надшвидким німецьким ексимерним лазером Schwind Amaris 1050, який видаляє 1 діоптрію за 1 секунду. Процедура швидка і найменше викликає дискомфорт для пацієнта в момент її проведення. Відновлення займає до одного дня.

SmartSurfACE ™

Лазерна корекція далекозорості, короткозорості та астигматизму без дотику інструментів до ока. Здійснюється за допомогою лазерного апарату Schwind Amaris 1050. Даний метод рекомендований пацієнтам з синдромом сухого ока і непереносимістю контактних лінз. Операція проводиться в амбулаторних умовах в наступній послідовності:  

 • знеболювання очей краплями; 
 • установка держателя для повік;
 • настройка апаратури під індивідуальні параметри з урахуванням показників діагностики; 
 • вплив лазером: випаровування тонких шарів клітин;
 • формування нової форми рогівки. 

Протипоказання до проведення лазерної корекції

Обмежень для застосування лазерних методик небагато. Операції не проводяться:

 • під час вагітності та грудного вигодовування;
 • у пацієнтів з такими захворюваннями, як глаукома, катаракта, відшарування сітківки, при запальних процесах і інших офтальмологічних патологіях;
 • у пацієнтів з діабетом, аутоімунними і системними захворюваннями. 

Рекомендації пацієнтам після лазерної корекції зору

Повне відновлення займає в середньому 7-30 днів. Лікуючий лікар кожного пацієнта дає детальні інструкції, як поводитися в період реабілітації з урахуванням особливостей операції. Стандартні приписи містять:

 • використання лікарських засобів (краплі для очей);
 • тимчасова відмова від фізичних навантажень і застосування декоративної косметики;
 • тимчасова відмова від водних процедур у відкритих водоймах і походів в сауну;
 • тимчасова відмова від вживання спиртного.

Перші кілька днів після операції не можна чіпати і терти очі руками. Першу ніч рекомендується спати на стороні не оперованого ока. Бажано дати відпочинок очам і виключити зорові навантаження хоча б перші кілька днів після операції – зменшити час роботи на комп’ютері, читання і перегляд телевізора. Після лазерної корекції зору слід всіляко уникати дратівливих слизову очей факторів.

visit Запишіться на прийом вже зараз
Дізнатися більше
contacts Контакти

Графік роботи:

пн-сб.: 09:00 до 18:00
нд.: вихідний

Адреса:

Київ, вул. Миколи
Пимоненка, 13a

Як дібратися?

Від станції м. «Майдан Незалежності» тролейбусом № 16 або № 18 до зупинки «вул. Полтавська», потім 5 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».

До станції м. «Лук’янівська», потім 10 хв пішки до вул. Студентської і 3 хв по вул. Студентській у бік БЦ «Форум».